Uvodni dan SP v balinanju prvi slovenski zmagi
Šport
23. 09. 2014, 18:09
, posodobljeno:
V italijanskem Chieriu se je začelo svetovno prvenstvo v balinanju. Slovenci so bili na začetku uspešni, prvi zmagi so dosegli med dvojicami in v klasični igri. Na SP nastopajo balinarji iz 26 držav, med njimi prvič tudi Džibuti in Sudan.
Matija PovhSimon Maljevac
TORINO > Sežančana Matija Povh in Simon Požar sta uvodoma premagala urugvajsko dvojico z 10:3, Povh je v 'klasiki' nadigral tudi Avstralca Tristana Giacomettia s 13:6. Med mlajšimi člani je svojo prvo nalogo uspešno opravil tudi Jaka Kosirnik, ki se je z 18 točkami uvrstil v osmino finala natančnega zbijanja. Kvalifikacijsko mejo (12) je tako zlahka 'preskočil'.
Žal se prvi nastop na SP ni posrečil debitantu Eriku Čehu. Kozinčan je v bližanju in zbijanju v krog izgubil s kakovostnim Francozom Nikolasom Bourrinom in se bo moral v sredo 'reševati' s Turkom Mohamedom Chouchanom. V našem taboru pričakujejo, da se bo tudi Matej Kavčič v kvalifikacijah hitrostnega zbijanja brez težav uvrstil med najboljših 16.
STA
{CURRENT-PAGE} / {ALL-PAGES}
×