V slovenski teniški reprezentanci si za vikend želijo tudi nekaj vetra

Šport
, posodobljeno:

Slovenska teniška reprezentanca nadaljuje s pripravami na dvoboj za obstanek v svetovni skupini Fed cupa. V ponedeljek so v Kopru začele s treningi tudi nasprotnice iz Kanade.

Polona Hercog je zadovoljna z razmerami v teniškem centru na Bonifiki.
Polona Hercog je zadovoljna z razmerami v teniškem centru na Bonifiki. Tomaĺľ Primoĺľiäť/Fpa

TENIS>“Najbolj zadovoljen bi bil, če bi do zmage prišli tako, da bi dobili prve tri dvoboje,” je na vprašanje, kako vidi pot do skupne zmage s Kanadčankami, odgovoril selektor slovenske Fed cup reprezentance Iztok Božič in v nadaljevanju pojasnil: “Ne bo lahko, saj so Kanadčanke kakovostne igralke. Glede na trenutno formo naših igralk smo lahko optimistično razpoloženi, sicer pa je naš glavni adut peščena podlaga, na katero nasprotnice niso vajene.”

V strokovnem štabu slovenske ekipe so si v soboto in nedeljo na igriščih na Bonifiki zaželeli še nekoliko burje, ki je gostje niso vajene. “Res smo se vse učile tenisa na trdih podlagah, tako da peščeno igrišče na odprtem prostoru predstavlja manjši hendikep za nas. A smo si za cilj zadale igranje v svetovni skupini Fed cupa tudi v naslednjih letih, zato bomo morale zmagovati tudi na takšnih podlagah, saj je poleg Slovenije še veliko reprezentanc s takšnimi prizorišči,” je včeraj komentirala najboljša kanadska igralka Rebecca Marino, ki je dodala, da pred dvobojem ne čuti povečanega pritiska: “Gre samo za teniški dvoboj, tako kot na kakšnem drugem turnirju, čeprav bom zastopala svojo državo.”

Slovenske tenisačice še nikoli niso odigrale uradnega dvoboja s številko ena kanadskega tenisa, a se kljub temu poznajo z WTA turnirjev. Včeraj se je reprezentanci pridružila tudi Katarina Srebotnik, trenutno vodilna na lestvici WTA v dvojicah. Velenjčanka je prejšnji teden nastopala na turnirju v Charlestonu, kjer je s Kveto Peschke prišla do polfinala dvojic. Srebotnikova bo igrala le v parih, največje breme pa je naslonjeno na pleča prve slovenske tenisačice Polone Hercog: “Potrebno bo igrati stoodstotno, napadalno in borbeno. Podlaga nam je res naklonjena, igrišča niso niti počasna niti prehitra, žoga se dovolj visoko odbija, a so tudi Kanadčanke pametne punce in se znajdejo v vetru. Vem, da ne bo preprosto.” Hercogova v zadnjih mesecih ni blestela, saj je trenutno na 68. mestu WTA lestvice, čeprav je že zasedala 48. mesto. Podobno kot soigralke (Maša Zec Peškirič, Koprčanka Andreja Klepač ter sparing partnerici Nastja Kolar in Tjaša Šrimpf) je tudi 20-letna Mariborčanka zadovoljna z razmerami za delo na Bonifiki. “Takšnih pogojev, kot jih imamo v Kopru, še nismo imeli. Igrišč imamo na pretek, sparing partnerjev prav tako,” je organizatorje iz domačega teniškega kluba in predstavnike Teniške zveze Slovenije še pohvalil selektor Božič.

DENIS SABADIN