Visoki zmagi za samozavest

Šport
, posodobljeno:

Slovenska futsal reprezentanca se na evropsko prvenstvo v Srbijo odpravlja s popotnico dveh visokih zmag proti Združenim državam Amerike. Na dveh tekmah v Novigradu in Kopru je bila skupna gol razlika kar 22:1 v korist Slovencev.

Primorski reprezentant Kristjan Čujec (v belem dresu) je v 
sredo v Kopru Američanom zabil dva gola.
Primorski reprezentant Kristjan Čujec (v belem dresu) je v sredo v Kopru Američanom zabil dva gola.Zdravko Primožič/Fpa

KOPER > “Pomembno je, da pred prvenstvom stopnjujemo formo. Ni lahko doseči toliko zadetkov na dveh tekmah, ne glede na to, kdo stoji na drugi strani. S tema zmagama smo si malce dvignili samozavest. Na evropskem prvenstvu nas čakata dva bistveno zahtevnejša tekmeca, vendar ostajamo optimisti,” je po koncu sredinega dvoboja v dvorani osnovne šole Koper dejal reprezentančni kapetan Igor Osredkar, ki je proti nemočnim Američanom dosegel kar šest zadetkov. Slovenci so prevladovali od prvega sodnikovega žvižga in tako kot na ponedeljkovem obračunu v Novigradu iz minute v minuto višali svojo prednost. V prvem polčasu so zabili kar osem zadetkov, do konca dvoboja pa še šest in z zmago s 14:0 popravili osem let star rekord (13:0 proti Malti).

Selektor Andrej Dobovičnik je bil kljub veliki kakovostni razliki med reprezentancama, ki mu je onemogočila preizkus določenih taktičnih različic v igri z vratarjem v polju, z videnim zadovoljen: “S tekmo v Kopru smo sklenili mini priprave. Američani so bili za nas velika neznanka, čeprav so stalni udeleženci svetovnih prvenstev. Še enkrat se je potrdilo, da se najboljši futsal igra v Evropi. Kljub kakovostni razliki so bili moje fantje motivirani, pristop je bil pravi in to je bilo najbolj pomembno. Vsi se zavedamo, da nas v Srbiji že v skupinskem delu čaka veliko težje delo.”

Dobovičnik bo svoje varovance ponovno zbral jutri v Podčetrtku, slovenska izbrana vrsta pa bo v nedeljo že odpotovala v Beograd. V torek jo čaka uvodni dvoboj evropskega prvenstva proti domačinom. Pester reprezentančni teden so imeli tudi člani izbrane vrste do 21 let, ki so se dvakrat pomerili z vrstniki iz Francije in iztržili dva remija. Torkov dvoboj v Novigradu se je končal z rezultatom 2:2 (1:1),včerajšnji obračun v Kopru pa s 4:4 (1:3). SM