Žbogar ne misli prositi nikogar
Jadralec Vasilij Žbogar si je po daljši odsotnosti zdoma privoščil nekaj dni oddiha v rodni Izoli, ki jo bo zavoljo priprav na olimpijske igre že v naslednjih dneh zapustil za vsaj tri mesece.
IZOLA> Naslednje mesece se dvakratni dobitnik olimpijskega odličja Vasilij Žbogar pretežno mudil v Valenciji, kjer bo intenzivno delal kardiovaskularne vaje ter s pomočjo sparing partnerjev pilil formo na morju. “Veliko sodelujem z italijansko ekipo, od njih bom dobil tudi knjigo o vetrovnih razmerah v Weymouthu in se skušal optimalno pripraviti na olimpijski nastop. Dogovarjam se tudi za treninge z Edom Wrightom, vendar nismo še ničesar dorekli, saj rabi dovoljenje britanske panožne zveze,” pravi Izolan, ki ima v žepu že olimpijski bron in srebro.
Zdaj misli samo še na eno: “Ekipa s katero sodelujem resno verjame, da sem zmožen premagati legendarnega Bena Ainslija. To so fantastični ljudje, vsak zase morda nekoliko posebni, a vrhunski strokovnjaki,” pravi Žbogar. Njegov glavni trener ostaja Trevor Millar, za opremo skrbi Luca Devoti, ki mu bo izdelal novo jadrnico. “Če bo boljša kot sedanja, jo bom vzel na olimpijske igre,” pristavi Žbogar. V ekipi je tudi Španka Noemi Valtuena Gimeno, zadolžena za fizioterapijo, Luis Martinez, nekdanji zdravnik in kondicijski trener kolesarskega zvezdnika Lanca Armstronga.
“Dodali bomo še psihologa in če se uspem dogovoriti z Igorjem Simčičem tudi meteorologa. Upam, da mi bo odstopil Juana Villo,” pravi izolski jadralec, čigar trenutno največji problem je kako spremljevalno osebje spraviti na prizorišče. “Ne vem ali bom dobil akreditacije za vse ključne člane. Jadralna zveza nima stika z mano in me niti ne vpraša, kaj načrtujem in kaj potrebujem. Obnašajo se vzvišeno, zato na njihovo pomoč ne računam. Očitno se bom moral znajti drugače. Prositi ne mislim nikogar,” je bil oster Žbogar, ki o aroganci jadralskih funkcionarjev toži že dlje časa.
In tekmovalni načrti? Na olimpijskem regatnem polju se bo uril dvakrat po deset dni, od tega enkrat med regato svetovnega pokala Sail for Gold. Slednjo namerava izkoristiti za preverjanje napredka in odkrivanje morebitnih pomanjkljivosti, zato bo lov na rezultat drugotnega pomena.
O tem, kaj bo počel po olimpijskih igrah, Žbogar še ne želi govoriti. “Eden izmed ciljev bo tudi pokal Amerike in pomembna vloga na Esimitu Europi. Toda o vsem tem sedaj ne razmišljam, vse svoje cilje, moči in misli sem usmeril v olimpijski nastop v Londonu,” je zatrdil Žbogar, ki se je včeraj medijem v Izoli predstavil skupaj z ostalima dvema olimpijskima kandidatoma iz JK Burja, Mitjo Mikulinom in Sebastjanom Prinčičem, ki bosta normo poskušala izpolniti v razredu 470.
JANA PINES