Že od začetka bodo morali biti zbrani

Šport
, posodobljeno:

Vse je pripravljeno za prvi dvoboj Cimosa Kopra v domači dvorani v letošnji sezoni lige prvakov. Aktualni slovenski prvaki želijo popraviti medel vtis iz prve tekme v Skopju.

Na podlago gerfloor so včeraj pred treningom Cimosa v Bonifiki s pomočjo navijačev še nameščali nalepke. Delo si ogledujeta Dean Bombač in Uroš Rapotec.
Na podlago gerfloor so včeraj pred treningom Cimosa v Bonifiki s pomočjo navijačev še nameščali nalepke. Delo si ogledujeta Dean Bombač in Uroš Rapotec. Zdravko Primožič/Fpa

KOPER> Porazi v gosteh v ligi prvakov niso spodrsljaji, porazi doma pa dajejo minuse v končnem seštevku na lestvici. Dvoboj s poljskim predstavnikom še ni biti ali ne biti, toda z morebitnim neuspehom bi Koprčani izpolnili kvoto nepredvidenih porazov. Orlen Wisla Plock je v boljšem položaju, ker je v prvem krogu v dramatični končnici strl odpor Constante in vknjižil prvi par točk. Podobno kot Metalurg ima tudi poljski predstavnik tesne povezave s koprskim in slovenskim rokometom. V svojih vrstah ima štiri nekdanje člane velenjskega Gorenja (vratarja Mortena Seierja, trenerja Larsa Waltherja, levorokega Boštjana Kavaša in organizatorja igre Luko Dobelška), ki so pred leti s Koprčani bili izenačene bitke. Boštjan Kavaš je bil izbran tudi v sedmerko prvega kroga lige prvakov, v Bonifiki pa je vedno dobro igral. Luka Dobelšek, brat Jureta Dobelška, je sinoči s svojo ekipo prispel v Koper, a zaradi poškodbe stegenske mišice ne bo zaigral, tako da do njunega prvega bratskega dvoboja vendar ne bo prišlo.

Fredi Radojkovič: “Če bomo prišli v tekmo pravilno napeti, ne preveč, ne premalo, bomo močnejši od Poljakov.”

“S pripravami na Wislo in ogledom njihovih videoposnetkov smo začeli šele po tekmi z Ribnico. Po informacijah, ki jih imamo na razpolago, so res dobra ekipa, telesno močna. A če se bomo mi zbrali in odigrali, kot znamo, bi morala zmaga ostati doma,” je napovedal Matjaž Mlakar, ki bo moral prevzeti precejšnje breme odgovornosti na svoja ramena, čeprav se šele vrača po poškodbi. Prvemu krožnemu napadalcu in najvišjemu možu v koprski obrambi Bojanu Skoku so namreč Makedonci razbili nos, zato nekaj tednov ne bo kandidiral za nastop. Se bo to poznalo v koprski igri? “Skoko je bil v dobri formi, tako v obrambi kot v napadu. Matjaž Mlakar se počasi vrača, tudi Uroš Bundalo dokazuje, da gre za pravi potencial. Upam, da bodo uspešno nadoknadili odsotnost Skoka,” o težavi, ki tare njegovo ekipo, ni želel jamrati trener Fredi Radojkovič.

Poljaki so v višini in teži že brez odsotnega Skoka v prednosti. “Njihovi zunanji igralci so telesno močnejši, imajo več rešitev od daleč. Skušali bomo izkoristiti prednosti, ki jih imamo, torej hitrost in dinamičnost,” je komentiral Radojkovič, ki si želi predvsem: “... da v tekmo startamo popolnoma zbrani. Nezbranost nas je v Skopju na začetku pokopala, še posebej pri realizaciji. Analiziral sem tekmo in opazil, da igra ni bila tako slaba, kot kaže rezultat. A ponavljam: toliko 'zicerjev' proti tako kakovostnim ekipam ne smeš zgrešiti. Če bomo prišli v tekmo pravilno napeti, ne preveč ne premalo, bomo močnejši od Poljakov.”

V prvi tekmi drugega kroga skupine C lige prvakov je Hamburg brez težav premagal Constanto v gosteh s 34:26 (17:12; Duvnjak 7, Jansen, Lindberg po 5; Csepreghi 6). Preostali par je St. Petersburg : Metalurg.

V sredo si je tudi drugi steber koprske obrambe Vlado Osmajić zvil gleženj, a njegov današnji nastop ni vprašljiv. Koprčani z obrambami ne bodo eksperimentirali, saj bo prevladovala 6-0, s tem, da bo potrebno globlje izstopati na napadalce. Rezervna varianta je 5-1.

Wisla ima v naftnem podjetju Orlen bogatega sponzorja. Podobno kot Cimos je v zadnji sezoni presenetljivo osvojila državni naslov, trenutno pa je v DP po šestih krogih druga z 11 točkami. Remizirala (19:19) je z moštvom Azoty Pulawy, katerega je lani Cimos izločil v četrtfinalu pokala challenge. Poleg omenjenih “Velenjčanov” igrajo v Wisli najpomembnejše vloge še Skandinavca Bäckstrom in Spanne, Balkanca Nikola Eklemović in Muhamed Toromanović (zaradi treh izključitev je na srečanju s Constanto dobil rdeč karton). Sodil bo španski par Raluy Lopez-Sabroso Ramirez, delegat bo Šved Björn Ericsson.

DENIS SABADIN

Že od začetka bodo morali biti zbrani
Zdravko Primožič/Fpa