Zlata točka s svetovnimi prvaki
Slovenska reprezentanca v dvoranskem nogometu je na kvalifikacijski tekmi v Hali Tivoli igrala neodločeno z dvakratnimi svetovnimi prvaki Španci in ohranja možnosti za uvrstitev na svetovno prvenstvo.
LJUBLJANA > Tretja tekma kvalifikacij za svetovno prvenstvo v dvoranskem nogometu je Sloveniji pred 2000 gledalci v ljubljanski Hali Tivoli prinesla veliko veselja. Naša izbrana vrsta je tudi s pomočjo člana kobariškega Oplasta Marka Mohoriča uspela sedemkratni evropski in dvakratni svetovni prvakinji Španiji iztržiti točko z izidom 1:1. Španci so - pričakovano - imeli žogo precej več v posesti, a ob strnjeni slovenski obrambi niso dobili veliko prostora in so na odmor odšli z minimalno prednostjo. Vztrajnost in disciplina slovenske obrambe je prinesla sad sredi drugega polčasa, ko je hiter prehod v protinapad izkoristil komaj 19-letni član ekipe The Nutrition Extreme iz Sodražice, Luka Čop.
“Osvojili smo veliko točko. Posebne čestitke za gol gredo Luki Čopu. Ves čas sem verjel vanj. Ekipno smo res močni. V Španiji nas čaka podobna tekma. Stavili bomo na borbenost. V ekipo se vrača Denis Totošković. Z njim bomo dobili kakovostno širino,” se je po tekmi veselil selektor Tomislav Horvat.
Kapetan Igor Osredkar je dodal: “Štirideset minut je bilo pekla. Metali smo se na glavo za vsako žogo. Na drugi strani smo imeli izjemno ekipo. Zato je naša točka večja od Triglava. Ponosen sem, da sem kapetan te ekipe. Po tej tekmi s Španijo nas bodo vsi gledali nekoliko drugače kot doslej.”
Naša reprezentanca z doslej zbranimi štirimi točkami kot tretja v kvalifikacijski skupini ohranja upanje na uvrstitev na svetovno prvenstvo. Povratno tekmo s Španci bo v Jaenu odigrala jutri ob 20. uri, potem pa bo točke iskala še proti Češki in Italiji. Slovenci so v Tivoliju prekinili zmagoviti niz Špancev, ki ostajajo prvi favoriti v skupini (doslej so zbrali 7 točk) in za neposredno uvrstitev na SP. Slovenija ostaja v boju za drugo mesto, ki še vodi v dodatne kvalifikacije. Ta položaj drži Italija (6), ki je v tretjem krogu premagala Češko (0 točk) s 6:5.