BiH krepi nadzor na svoji vzhodni meji
Svet ministrov Bosne in Hercegovine je danes sprejel odločitev o okrepitvi nadzora na 600 kilometrov dolgi meji s Črno goro in Srbijo, s katerim želijo preprečiti množični prihod migrantov, ki ga pričakujejo. Pri tem bodo imeli pomoč 150 policistov z Madžarske, je povedal predsedujoči svetu ministrov Denis Zvizdić.
ZAGREB, SARAJEVO > Denis Zvizdić je danes novinarjem v Sarajevu potrdil, da bo obmejno policijo BiH na vzhodni državni meji poleg madžarskih kolegov okrepilo tudi približno 100 policistov iz srbske entitete BiH Republike srbske.
Izpostavil je, da madžarski policisti ne bodo oboroženi ter da bodo pomagali pri strokovnem in tehničnem nadzoru meje, da bi zmanjšali število vstopov migrantov, je poročala hrvaška tiskovna agencija Hina.
Vlada BiH bo prevzela tudi upravljanje migrantskih centrov na območju Sarajeva in Bihaća. Finančne vire za centre bo še naprej zagotavljala Mednarodna organizacija za migracije (IOM).
Zvizdić je pojasnil, da je IOM doslej pridobil enajst milijonov evrov za financiranje migrantskih centrov, oblasti BiH pa dva milijona evrov za urjenje policistov in opremo za nadzor meje.
Tamkajšnji mediji so v napovedi današnje seje sveta ministrov poročali, da je v osmih migrantskih centrih v državi nameščenih približno 3500 ljudi.