Božič v Kopru s Severino

Svet
, posodobljeno:

Bolj ko se bližajo prazniki, bolj se stopnjuje koprsko veselodecembrsko dogajanje. Pestro bo na številnih prizoriščih, vrhunec dogajanja pa bo v zadnjem tednu letošnjega leta, ko bodo v Taverni oziroma v njeni okolici nastopila velika imena slovenske glasbene scene.

Severina bo 25. decembra nastopila v šotoru pri stadionu.
Severina bo 25. decembra nastopila v šotoru pri stadionu.Yiorgos Karahalis

KOPER> V ponedeljek, 20. decembra, ob 18. uri bodo svoj rojstni dan v prostorih Mladinskega kulturnega in socialnega centra v Kopru (MKSC) praznovali člani Društva prijateljev zmernega napredka, ves dan med 9. in 17. uro pa si bo v Pretorski palači mogoče ogledati tudi razstavo nagrajenih del 2. ex tempora na temo Sladko pristanišče.

Na ogled filmov v MKSC

V četrtek, 23. decembra bo ob 16. uri ponovno pestro na Titovem trgu, kjer bodo pod okrašeno in sijočo jelko v organizaciji Zveze kulturnih društev Mestne občine Koper vsem zbranim zapeli otroci. Ob 20.30 se bo dogajanje preselilo v MKSC, kjer bodo v okviru prireditve Sevamo 35mm odvrteli film z naslovom Adžami. Filmski večer v MKSC se obeta tudi v soboto, 25. decembra, ko bodo ob 20.30 zavrteli film Morilec v meni.

Petek, 24. decembra, tudi letos obeta veliko, tako bo ob 16. uri na Titovem trgu v okviru prireditve S Koprom v novo leto božični koncert, na božični večer ob 22.30 pa bo v Pubu 33 koncert Bakan banda, ki bodo rock navušence zabavali z avtorsko glasbo in tujeimi priredbami.

Glasbeno obarvan bo tudi sobotni večer, ob 22. uri bosta namreč na odru šotora pri stadionu nastopila Severina in Saša Lošič, pevec nekdaj legendarne in priljubljene skupine Plavi orkestar.

Tradicionalna koncerta pihalnih orkestrov

V nedeljo, 26. novembra, sta na sporedu še dva, že tradicionalna božično-novoletna koncerta, in sicer ob 18. uri bo v domu krajevne skupnosti Marezige nastopil Pihalni orkester Marezige, ob 19. uri pa bo v športni dvorani Bonifika v Kopru koncertiral Pihalni orkester Koper.

Udarno na odru Taverne

V tednu pred Silvestrovim bodo dogajanje v Kopru med drugim zaznamovali nastopi odmevnih imen s slovenske glasbene scene. V ponedeljek, 27. decembra, bo v Taverni nastopil Gušti, v torek skupini Adam in Eskobars, v četrtek LeelooJamais, na Silvestrski večer pa bodo zažigali fantje iz skupine Big foot mama. NR