Caffé Piran na Dunaju
Slovenski turistični delavci si v letošnjem letu obetajo nadaljevanje ugodnih trendov. Zavedajo se, da je za pritegnitev gostov v vse bolj pisani ponudbeni paleti treba opozoriti nase s kakovostnimi zgodbami, ki jih bodo pripovedovali na številnih poslovnih srečanjih, sejmih in borzah.
PRIMORSKA> Jutri se na Dunaju začne bienalna tridnevna avstrijska in srednjeevropska turistična borza, na kateri se bodo ob državi gostiteljici predstavili še turistični ponudniki iz Češke, z Madžarske, s Slovaške in iz Slovenije ter iz obdonavskih držav. Gre za poslovno srečanje, ki so se ga pred dvema letoma udeležili turistični “skavti” iz 53 držav. Tako kot se je predlani, se tudi letos posebej izpostavljeno predstavlja turistična destinacija Portorož-Piran. Na dunajskem sejmišču bo za tri dni zaživela kavarna Caffé Piran, v kateri bodo gostitelji gostinci iz portoroških hotelov LifeClass. Ponujali bodo kavo, osvežilne napitke in sladice, seveda tudi prvonagrajeno torto Sladke Istre.
Portorož v svetu BMW v Münchnu
Po Dunaju v februarju sledi kar pet sejmov, na katerih se bo organizirano predstavljal slovenski turizem. V Bruslju bo počitniški salon, največji vzhodnoevropski turistični sejem bo v Pragi, v Milanu bo tradicionalni BIT, v Münchnu pa konec prihodnjega meseca F.RE.E. Lani je ta sejem, na katerem so se predstavili ponudniki iz 59 držav, obiskalo domala 100.000 ljudi. Letos bo sejem v bavarski prestolnici za Slovenijo izjemno pomemben, saj so jo povabili kot partnersko državo. STO je glavnino nastopa namenila sredozemski Sloveniji. Tako na sejmu kot na prireditvah ob njegovem robu, denimo na sprejemu in gala večerji v prestižnem BMW Welt, bo osrednja vloga namenjena destinaciji Portorož-Piran in tamkajšnji gastronomski ponudbi.
Kolikor kilometrov, toliko nagrad
“Ponudniki namestitev se bodo predstavili s svojo ponudbo, Turistično združenje Portorož pa bo poskrbelo za sredozemske okuse,” pravi njegov direktor Jadran Furlanič. Predstavitev v Avstriji in Nemčiji se lotevajo izjemno temeljito. Furlanič namreč pričakuje, da bo gospodarska kriza v sosednji Italiji vplivala na nekoliko nižji obisk gostov s tega, za Portorož in Piran najpomembnejšega trga, zato se borijo za več obiskovalcev iz Avstrije in z Bavarske. “Čez dober teden začnemo s spletno nagradno igro, ki jo bomo s podelitvijo 522 nagrad sklenili na sejmu F.RE.E. Število nagrad ima svoj pomen: natančno toliko kilometrov je namreč med Münchnom in Portorožem,” pojasnjuje Furlanič. Prva nagrada bo teden dni bivanja v enem od portoroških hotelov, večina nagrad pa bodo praktični spominki. Portoroška turistična organizacija načrtuje spomladi še nastope na sejmih v Beogradu in Riminiju, na največji svetovni turistični borzi v Berlinu ter na tradicionalnem srečanju avtobusnih prevoznikov RDA v Kölnu.
DS