Češka, Avstrija in Madžarska v primežu žleda

Svet
, posodobljeno:

Češka se je znašla v primežu žleda, zaradi katerega imajo velike prometne težave in motnje pri dobavi električne energije. Zaradi zamrznjene električne napeljave je ponoči in danes v jutranjih urah v državi skoraj v celoti zastal železniški promet. Žled povzroča težave tudi na Madžarskem in v Avstriji.

Češka se je znašla v primežu žleda, zaradi katerega imajo velike prometne težave in motnje pri dobavi električne energije. Žled povzroča težave tudi na Madžarskem in v Avstriji.
Češka se je znašla v primežu žleda, zaradi katerega imajo velike prometne težave in motnje pri dobavi električne energije. Žled povzroča težave tudi na Madžarskem in v Avstriji.Leo Caharija

PRAGA > Zaradi zaledenelega cestišča je prišlo do številnih prometnih zastojev v cestnem prometu. Zgodile so se tudi številne prometne nesreče. Brez elektrike je ostalo več tisoč čeških gospodinjstev. V Pragi in drugih večjih mestih tudi ne vozijo tramvaji.

Na Madžarskem je zaradi žledu deloma ohromljen železniški promet. Posebej hude so razmere vzhodno od Budimpešte, kar pomeni, da je ohromljen mednarodni železniški promet do Romunije. Zaradi žledu so oblasti zaprle številne ceste v okolici glavnega mesta.

Žled in megla povzročata težave tudi na avstrijskem Štajerskem, v Spodnji Avstriji in Gradiščanskem, zaradi česa so zaprli številne šole. Gasilci odstranjujejo drevesa, ki so padla pod težo ledu, najhuje pa je v regijah z nadmorsko višino med 600 in 1400 metri.

Po napovedih vremenoslovcev naj bi se žled danes nadaljeval.

STA