Džakarto stresel močan potres
Svet
23. 01. 2018, 9:01
, posodobljeno:
Indonezijsko prestolnico Džakarta je danes stresel močan potres, ki je med prebivalci povzročil precej panike. Za zdaj ni podatkov o morebitnih poškodovanih, oblasti niso izdale opozorila pred cunamijem.
Fotografija je simbolična.STA
DŽAKARTA > Po navedbah ameriškega geološkega urada je imel potres magnitudo 6,0 na globini 43 kilometrov, po podatkih indonezijskih oblasti pa 6,4 na globini deset kilometrov. Žarišče potresa je bilo v morju približno 130 kilometrov jugozahodno od mesta.
Indonezija leži na tihomorskem ognjenem obroču, kjer se stika več tektonskih plošč, zaradi česar so tam potresi in vulkanski izbruhi pogosti.
Sredi decembra je potres z magnitudo 6,5 v kraju Cipatujah na otoku Java terjal tri smrtne žrtve. Potres so čutili po vsem gosto poseljenem otoku, poškodovanih je bilo več sto zgradb.
{CURRENT-PAGE} / {ALL-PAGES}
×