Grčija se še naprej spopada s hudo vročino in gozdnimi požari

Svet
, posodobljeno:

Huda vročina in gozdni požari še naprej pustošijo po Grčiji, kjer naj bi temperature danes dosegle tudi več kot 40 stopinj Celzija. Še vedno gori obsežen požar v nacionalnem parku Dadia v bližini grško-turške meje, ki je eno največjih gozdnih območij v jugovzhodni Evropi.

Grčija se še naprej spopada s hudo vročino in gozdnimi požari
Pixabay.com

ATENE > Velik požar divja tudi na jugu otoka Lesbos. Tamkajšnja civilna zaščita je odredila evakuacijo vasi Vatera, na otok pa so poslali tudi več gasilskih enot s celine.

"Borimo se, da bi rešili domove," je po poročanju agencije Reuters dejal župan zahodnega Lesbosa Taxiarchis Verros.

Manjši požari so goreli tudi na polotoku Peloponez, v gašenju katerih je sodelovala večina od 86 grških letal za gašenje in helikopterjev.

Medtem grški meteorologi opozarjajo, da bosta suša in visoke temperature v prihodnjih dneh prizadeli skoraj vse dele Grčije, kar bo ustvarilo "popolno kuliso" za še več požarov. Vročina naj bi po njihovi oceni vztrajala do začetka avgusta, še navaja dpa.