Italija: naftarji bodo neomejeno vrtali po Jadranu

Svet
, posodobljeno:

Naftne družbe bodo v Italiji lahko še naprej neomejeno črpale nafto in plin z dna Jadranskega morja (12 navtičnih milj od obale). Nedeljski referendum, na katerem so hoteli pobudniki te koncesije naftarjem omejiti, je namreč padel, saj se ga je udeležilo le 31 odstotkov volilnih upravičencev. Zahtevana je 50-odstotna udeležba. A pobudniki referenduma se še niso predali.

Naftne družbe bodo lahko v Italiji še naprej črpale nafto iz 
Jadranskega morja.
Naftne družbe bodo lahko v Italiji še naprej črpale nafto iz Jadranskega morja.

RIM > “Demagogija se ne izplača,” je bil po objavi prvih izidov zadovoljen italijanski premier Matteo Renzi, potem ko je večina Italijanov očitno poslušala njegove nasvete, da je referendum “popolna bedarija”, in je raje ostala doma.

Si želite prebrati celoten članek?

Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR

Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.

Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.

Powered by 4EGI

Že imate aktivacijsko SMS kodo?

Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.

ALI

Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Postanite naročnik
  1. Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  2. Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
  3. Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.