Kradli so iz mlekomatov
Tudi mlekomati niso več varni pred zlikovci, iz koprskega mlekomata so včeraj namreč izmaknili 300 evrov iz lucijskega pa 150 evrov. Včerajšnji dan pa je bil tudi v znamenju številnih nezgod na cesti.
KOPER, POSTOJNA, NOVA GORICA >Nekaj pred 14. uro je 52-letni voznik v Izoli prehiteval drugi avtomobil in pri tem zapeljal na levi pas ter trčil v robnik, od koder ga je odbilo čelno v drevo. V nesreči se je huje poškodoval.
Kolesar izsilil prednost
64-letni kolesar je v koprskem križišču prevozil znak stop ter izsilil prednost 35-letnemu vozniku osebnega avtomobila. Kolesarja čaka obdolžilni predlog zaradi izsiljevanja.
Zbil peško in kolesarko
33-letni domačin je nekaj pred 18. uro na prehodu za pešce v Kopru povozil peško in kolesarko. 78-letna peška se je v nesreči huje poškodovala, 22-letna kolesarka pa je dobila odrgnine.
Zjutraj se je tudi v Mirnu zgodila prometna nesreča, v kateri je bila lažje poškodovana 43-letna peška, ki je prečkala vozišče v trenutku, ko je po njem pripeljal 54-letni voznik osebnega avtomobila.
Nahrtbtnik nastavila na dvorišču
Nepazljiva 62-letna Koprčanka je na dvorišču pustila svoj nahrbtnik, priložnost pa so takoj izkoristili nepridipravi in ji izmaknili denarnico z dokumenti, bančno kartico in 155 evri gotovine.
Kupil ukraden motor
Kozinski policisti so ustavili 26-letnega voznika kombija s prikolico, na katerem je bilo kradeno motorno kolo. Pred njim pa je vozil 26-letni domačin, ki je povedal, da je motorno kolo kupil za 800 evrov od neznanca v Izoli. Policisti so motor zasegli, sledi pa še podrobnejša raziskava.
25-letnik se ne vda
Novogoriški policisti so 25-letnemu vozniku zasegli osebni avtomobil znamke opel astra, ker so v postopku ugotovili, da je mladi voznik večkratni kršitelj. 25-letnik je namreč vozil brez vozniškega izpita, vozilo je bilo brez tehničnega pregleda, na avtomobilu pa so bile nameščene tuje registrske tablice. Za vse kršitve so mu naložili več plačilnih nalogov.
Ilegalno prestopil mejo
V popoldanskem času so ilirskobistriški policisti prijeli 31-letnega državljana Srbije, ki je v Slovenijo vstopil na nedovoljen način. V postopku je tujec zaprosil za mednarodno zaščito, zato so ga nastanili v azilni dom.
NR