Medvedek v zavetišče, lastnik pa v zapor

Svet
, posodobljeno:

Okoljski inšpektorji so vendarle uspeli najti medvedka, ki ga je v Podvrhu posvojila družina Logar. Zgodaj popoldne so bili pri iskanju neuspešni, saj je medveda lastnik skril. Ko so se pozno popoldne nenapovedano vrnili, pa so medvedka našli ob hiši ter ga odpeljali v zavetišče na Muto.

Medvedek v zavetišče, lastnik pa v zapor
Srdjan Zivulovic

POLJANE NAD ŠKOFJO LOKO> Tiskovna predstavnica Inšpektorata za okolje in prostor Helena Lovše Vrhovec je potrdila, da so danes popoldne v Podvrhu vendarle našli medveda in da ga je lastnik Zavetišča za živali prostoživečih vrst na Muti Zlatko Golob odpeljal v zavetišče na Koroško. Tam bo medved ostal, dokler se Agencija za okolje in prostor ne bo odločila, ali bo medved za stalno ostal na Muti ali pa ga bodo morebiti prepeljali v kakšno specializirano evropsko zavetišče.

Okoljska inšpekcija je izdala odločbo o odvzemu medvedjega mladiča že 12. maja, a Matevž Logar pošte ni prevzel, v začetku tedna pa mu jo je poštar vendarle uspel dostaviti. V odločbi mu je bilo naročeno, da mora medveda v 24 urah oddati v zavetišče. Ker tega ni storil, so danes inšpektorji začeli z izvršbo ob pomoči policijskega spremstva, saj je ob prvem obisku zaradi medveda Logar fizično napadel inšpektorja.

V spremstvu desetih policistov

Danes sta tako glavna inšpektorica RS za okolje in prostor Aleksandra Velkovrh in inšpektorica Nevenka Žvokelj, ki vodi postopek, v spremstvu približno desetih policistov ter z lastnikom Zavetišča za živali prostoživečih vrst na Muti na Koroškem Zlatkom Golobom prišli v Podvrh, da bi medveda začasno odpeljali v zavetišče, kjer bi zagotovili njegovo zdravstveno varstvo. Šele nato pa naj bi na okoljskem ministrstvu odločali o tem, ali ga bodo vrnili Logarjevim na Stari vrh.

Aretirali so ga zaradi neplačanega prometnega prekrška

Vendar medveda niso mogli najti, saj ga je Logar še pred njihovim prihodom odpeljal na neznano lokacijo. Logar se je nato po klicih vrnil na domačijo, kjer pa so ga policisti aretirali in odpeljali, saj so ugotovili, da je bil zoper njega odrejen uklonili zapor za neplačano denarno kazen za prometni prekršek.

Zaradi medvedka Srečka so pisali premierju

Medvedek s Podvrha v Poljanski dolini je v minulih tednih doživel veliko pozornosti javnosti. Po trditvah Logarjevih, ki želijo medvedka obdržati, se je ta aprila sam zatekel k njim. Po nekaterih drugih informacijah pa naj bi ga Logarjevi pripeljali s Kočevja, da bi tako dvignili interes za svojo brunarico, ob kateri bi uredili dom za medveda. V prid tem trditvam govorijo tudi ugotovitve zavoda za gozdove, da je medved na Stari vrh moral priti od drugod.

Logarjevi so se medtem po pomoč obrnili tudi na predsednika vlade Boruta Pahorja. V pismu premierju pojasnjujejo, da so osirotelemu, nebogljenemu medvedku z vso ljubeznijo in skrbjo priskočili na pomoč in mu zagotovili ustrezno prehrano ter možnosti za razvoj. Sedaj pa naj bi se mu zaradi "nesmiselnih birokratskih zahtev državne inšpekcije medvedku obetala črna prihodnost, morda celo likvidacija".

"Zavedamo se, da je medvedek Srečko pri nas verjetno le začasno in ne vztrajamo za vsako ceno pri tem, da bi ga obdržali," so zapisali Logarjevi, ki so pripravljeni medvedka odstopiti primernemu zatočišču na Hrvaškem. Vendar tega ne morejo storiti sami, ampak bi bil po njihovih informacijah potreben dogovor na ravni predsednikov vlad.STA

Medvedek v zavetišče, lastnik pa v zapor
Srdjan Zivulovic
Medvedek v zavetišče, lastnik pa v zapor
Srdjan Zivulovic
Medvedek v zavetišče, lastnik pa v zapor
Srdjan Zivulovic
Medvedek v zavetišče, lastnik pa v zapor
Srdjan Zivulovic
Medvedek v zavetišče, lastnik pa v zapor
Srdjan Zivulovic
Medvedek v zavetišče, lastnik pa v zapor
Srdjan Zivulovic