Mimo Zemlje danes manjši asteroid
Svet
7. 09. 2014, 19:09
, posodobljeno:
Mimo Zemlje bo danes letel na novo odkriti asteroid v velikosti hiše, je sporočila ameriška vesoljska agencija Nasa. Najmanjša razdalja med Zemljo in asteroidom bo približno 40.000 kilometrov, zato za Zemljo ne predstavlja nobene nevarnosti.
Fotografija je simboličnaSpace.Com
WASHINGTON > Asteroid z imenom 2014 RC bo prečkal nebo nad Novo Zelandijo ob približno 20.18 po srednjeevropskem času. Asteroid ima premer približno 20 metrov, odkril pa ga je center za opazovanje nebesnih teles v bližini Zemlje Catalina Sky Survey v ameriški zvezni državi Arizona.
Čeprav je premajhen, da bi ga lahko opazovali s prostim očesom, ga bodo lahko opazovali amaterski astronomi s teleskopi, dodaja Nasa. Asteroid naj bi v prihodnosti še potoval mimo Zemlje.
Nasa trenutno spremlja več kot 11.000 asteroidov v orbitah blizu Zemlje.
STA
{CURRENT-PAGE} / {ALL-PAGES}
×