Na obalo Nemčije naplavilo osem poginulih kitov glavačev
Svet
1. 02. 2016, 19:02
, posodobljeno:
Na obalo Nemčije je naplavilo osem poginulih kitov glavačev, potem ko so januarja drugje ob obali Severnega morja že našli 16 trupel teh ogromnih sesalcev.
Kit glavačEric Cheng
BERLIN > Tako kot pri prejšnjih najdbah tudi pri najnovejši gre za mlajše živali. Tokrat so jih osem našli pri severnem nemškem mestu Friedrichskoog, na območju narodnega parka Wattenmeer. Gre za živali, ki so ob vsakoletni selitvi verjetno zatavale v plitke in s hrano revne vode Severnega morja.
Od 90. let prejšnjega stoletja so sicer na Danskem, Nizozemskem in v Nemčiji našli že 82 poginulih kitov glavačev. Gre za največje predstavnike zobatih kitov in tudi največje živeče zobate živali. Zrastejo do 20 metrov in dosežejo težo približno 50 ton.
STA
{CURRENT-PAGE} / {ALL-PAGES}
×