Na severu Pakistana strmoglavilo letalo s 40 potniki

Svet
, posodobljeno:

Blizu mesta Havelian na severu Pakistana je danes strmoglavilo potniško letalo letalske družbe Pakistan International Airlines, na katerem je bilo več kot 40 potnikov. Letalo je bilo na poti med Čitralom in Islamabadom, najprej je izginilo z radarjev, policija pa je zdaj potrdila, da je strmoglavilo blizu Haveliana.

Fotografija je simbolična.
Fotografija je simbolična.

ISLAMABAD > Turbopropelersko letalo ATR-42 na letu PK-661 je po poročanju tujih tiskovnih agencij izgubilo stik z nadzornim centrom okrog opoldneva.

Načelnik policije v pokrajini Hiber-Pahtunhva Said Vazir je v telefonskem pogovoru potrdil, da je letalo strmoglavilo, na mesto nesreče pa so se že odpravile reševalne enote. Po navedbah lokalnih prebivalcev je letalo po strmoglavljenju zagorelo.

Zaenkrat še ni znano, zakaj je letalo strmoglavilo in ali je kdo preživel nesrečo. Reševalci se s težavami prebijajo na odročen predel v bližini Haveliana. Vaščani so policiji povedali, da so izpod razbitin izvlekli več delov teles, je dejal tiskovni predstavnik policije Ildžas Abasi.

"Letalo je strmoglavilo v odročno vas v gorah. Moramo prehoditi več kot štiri kilometre, da dosežemo kraj nesreče. Vaščani so povedali, da je letalo sprva gorelo, nad razbitinami pa se vije dim," je povedal Abasi. Reševalci se do razbitin težko prebijajo tudi zaradi teme, slabih cest in zahtevnega terena.

Med potniki na letalu sta bila po poročanju tujih medijev tudi nekdanji pakistanski glasbeni zvezdnik Džunaj Džamšed ter njegova družina.

Najhujša letalska nesreča se je v Pakistanu zgodila leta 2010, ko je airbus 321 zasebne letalske družbe Airblue strmoglavil med pristajanjem blizu Islamabada, pri čemer je umrlo vseh 152 ljudi na krovu. Zadnji nesreči zračnih plovil sta se v Pakistanu zgodili leta 2015. Maja je strmoglavil pakistanski vojaški helikopter, pri čemer umrlo je osem ljudi, med njimi so bili tudi tujci, avgusta pa je v helikopterski nesreči umrlo 12 ljudi, vsi so bili vojaki.

STA