Nemški zunanji minister prihodnji petek prihaja v Slovenijo

Svet
, posodobljeno:

Na obisku v Sloveniji bo prihodnji petek, 1. maja, nemški zunanji minister Frank-Walter Steinmeier, so danes sporočili z zunanjega ministrstva.

Na obisku v Sloveniji bo prihodnji petek, 1. maja, nemški 
zunanji minister Frank-Walter Steinmeier, so danes sporočili 
z zunanjega ministrstva.
Na obisku v Sloveniji bo prihodnji petek, 1. maja, nemški zunanji minister Frank-Walter Steinmeier, so danes sporočili z zunanjega ministrstva.Wikipedia

LJUBLJANA > Slovenija in Nemčija tesno sodelujeta v okviru Evropske unije in zveze Nato. Dobre dvostranske odnose potrjujejo številni obiski na najvišji ravni, še posebej slovenskih politikov v Berlinu.

V nemški prestolnici je bil nazadnje na obisku zunanji minister Karl Erjavec decembra lani, ko se je med drugim sešel z vodjo nemške diplomacije. Slovenijo pa je od visokih nemških predstavnikov nazadnje obiskal nemški predsednik Joachim Gauck, ki je bil v okviru dvodnevnega uradnega obiska novembra lani v Ljubljani in Novi Gorici. To je bil prvi obisk nemškega predsednika v Sloveniji po 12 letih.

Nemčija je ena najpomembnejših gospodarskih partneric Slovenije ter prvi trg za slovenske izvoznike. Slovenija z njo ustvari okoli petino svoje zunanje trgovine; lani je blagovna menjava med državama dosegla skoraj 8,8 milijarde evrov. Nemčija je tudi ena največjih vlagateljic pri nas.

STA