Obetajo se kar trije kandidati za predsednika DZ
Svet
20. 12. 2011, 19:12
, posodobljeno:
Pozitivna Slovenija bo za predsednico državnega zbora predlagala Mašo Kociper, je povedal prvak stranke in najverjetnejši novi mandatar Zoran Janković. Lahko se tudi zgodi, da bo v sredo državni zbor imel na voljo tri kandidate za predsednika DZ - poleg Kociprove še Boruta Pahorja in Karla Erjavca.
Kandidatka Pozitivne Slovenije za predsednico državnega zbora bo Maša KociperSTA
LJUBLJANA> Za predsednika DZ bo poslanska skupina SD predlagala predsednika stranke Boruta Pahorja. Zoran Janković pa je izjavil, da je možno, da bi kandidiral tudi prvak Desus Karl Erjavec, ki je po Jankovićevih besedah na pogovorih o koaliciji izrazil to željo.
Janković je dejal še, da bo pogovore o koaliciji nadaljeval tudi, če bo za predsednika DZ izvoljen Borut Pahor. Z njim se je prvak Pozitivne Slovenije sicer danes tudi srečal, zvečer pa naj bi se sestal tudi s pogajalsko skupino SD, a je bilo srečanje po nekaterih informacijah odpovedano.
Glede interventnega zakona je Janković dejal, da so mu stranke zagotovile, da ga bodo podprle, če bo usklajen s socialnimi partnerji.
STA
{CURRENT-PAGE} / {ALL-PAGES}
×