Oslički so dobili službo v mestu

Svet
, posodobljeno:

Če se vam zgodi, da med sprehodom po tržaških ulicah srečate dva oslička z rumenimi vrečami, se ne čudite in ju predvsem ne motite. Gospodični, stari 8 in 18 let, sta namreč v službi.

Osli so krotki in družabni in se zlahka znajdejo v mestu, pravijo strokovnjaki.
Osli so krotki in družabni in se zlahka znajdejo v mestu, pravijo strokovnjaki.

TRST> Sofia in Angela sta uslužbenki tržaške občine. Podjetje Crismani, ki vzdržuje čistočo na tržaških ulicah, ju je od miljskega rejca Igorja Sartorellija najelo, da pomagata prazniti koše za smeti po mestu.

Oslovska ušesa so Tržačani prvič videli v pustnem času, a kot je prvi mož podjetja Allessandro Bullo povedal za Il Piccolo, ne gre za šalo ali potegavščino. Živali naj bi priklicale spomin na čase, ko sicer ni bilo visoko tehnoloških rešitev, a so veljale mnoge navade, ki so bistveno bolj čiste in človeku prijazne. Ki ne onesnažujejo zraka in ne puščajo grdih črnih madežev na kamnih.

Meščani so nad parom, ki sicer že ima mestno zgodovino, saj je nastopal v živih jaslicah, začudeni. Veterinarji pa pravijo, da so oslički za take naloge dobra izbira, saj so prijazni in družabni ter na hrup in gnečo mnogo manj občutljivi kot, denimo, konji. Pa tudi delo ne bo pretežko: na hrbtu bosta živali prenašali največ pet kilogramov težko breme. NR

Nenavadna karavana na tržaških ulicah
Nenavadna karavana na tržaških ulicah