Pahor danes nadaljuje obisk v Parizu

Svet
, posodobljeno:

Premier Borut Pahor po včerajšnjem podpisu slovensko-francoskega strateškega partnerstva nadaljuje obisk v Parizu. Najprej se bo sestal s predsednikom francoske vlade Francoisom Fillonom, nato pa z ministrom za industrijo, energijo in digitalno ekonomijo Ericom Bessonom ter francoskimi in slovenskimi gospodarstveniki.

Borut Pahor danes nadaljuje svoj obisk v Parizu.
Borut Pahor danes nadaljuje svoj obisk v Parizu.STA

PARIZ> Premier Borut Pahor se bo dopoldne najprej v palači Matignon srečal s predsednikom francoske vlade Francoisom Fillonom. Gre za nadaljevanje rednega političnega dialoga, saj je Fillon Slovenijo obiskal maja 2009, Pahor pa Francijo februarja 2009.

Po tem srečanju bo okrogla miza z ministrom za industrijo Ericom Bessonom ter skupino francoskih in slovenskih gospodarstvenikov. Ob koncu okrogle mize bodo podpisali sporazum med podjetjem Bisol ter podjetjem GDF-Suez.

Poleg tega se bo premier danes v Parizu sestal še z generalnim sekretarjem Mednarodne organizacije za frankofonijo Abdoujem Dioufom in s predsednikom francoskega senata Gerardom Larcherjem, s čimer bo tudi sklenil obisk.

Predsednika vlade v Parizu spremlja ministrica za gospodarstvo Darja Radić, saj je med drugim na obisku poudarjen interes za nadaljnjo krepitev gospodarskega sodelovanja med Slovenijo in Francijo.

STA