Posledice poplav - zadnji podatki
Preko dneva so vodotoki po vsej državi še nadalje upadali. Pod poplavne vrednosti se je spustila tudi Vipava v zgornjem toku. Niže poplave še vztrajajo, vendar se njihov obseg polagoma zmanjšuje.
SLOVENIJA> Poplave ob srednjem in spodnjem toku Dravinje se počasi umikajo. Poplave so še vedno predvsem na ljubljanskem območju ter v Posavju. Še vedno poplavlja Sotla predvsem v spodnjem toku.
Številne gasilske enote, poklicne in prostovoljne, pripadniki Slovenske vojske in delavci Rdečega križa so še vedno na terenu, zlasti na najbolj prizadetih območjih. Pretežno število intervencij je usmerjeno v črpanje poplavljenih objektov,čciščenje objektov in prometnic in interveniranje ob zemeljskih plazovih.
Predvsem na širšem ajdovskem območju, na celjskem in v Zasavju se še trgajo številni, večinoma manjši zemeljski plazovi. Pri odpravljanju posledic so aktivna tudi pristojna komunalna, vodovodna in cestna podjetja, policija in drugi organi. V Ljubljani in v Posavju pomagajo tudi pripadniki Rdečega križa in Slovenske vojske.
Dogajanje v slovenski Istri
Okoli 10. ure so koprski poklicni gasilci izčrpali vodo iz jaška dvigala v počitniškem objektu na Debelem rticu. Ob 14.24 so odšli gasilci GB Koper in PGD Dekani čistiti posledice vodne ujme ob stanovanjski hiši v Dekanih. Ob 15.42 so prejeli tudi obvestilo o plazu med dvema hišama v Krkavčah. Ob 15.47 je v ceveh potoka ob gostinskem lokalu na Rižani voda ponovno pričela narašcati. Ker obstaja možnost ponovnega poplavljanja, so na kraj dogodka odšli koprski poklicni gasilci, dežurni delavci VGP Drava in Komunale Koper. NR