Primorski inovatorji prejeli ugledna priznanja
Na 8. zagrebškem Mednarodnem sejmu inovacij, novih proizvodov in tehnologij ARCA 2010 sta dve zlati priznanji prejela Rafael Cingerle iz Nove Gorice in Ivan Gregorič iz Vogrskega. V Osijeku na 6. mednarodni razstavi inovacij, prototipov in poslovnih načrtov Bodi vzor pa je najvišjo nagrado prejel Koprčan, Alojz Tomažin.
ZAGREB, OSIJEK> Na zagrebškem sejmu ARCA so razstavili več kot 220 izumov iz različnih držav. Slovenci so predstavili devet izumov devetih inovatorjev, ki so bili na sejmu deležni velike pozornosti obiskovalcev.
Inovator Rafael Cingerle in novogoriško podjetje HidroGib d.o.o. sta prejela zlato priznanje za rotacijske hidravlične klešče, ki se uporabljajo za izgradnjo kamnitih podpornih zidov, za sanacijo plazov, zelo primerne pa so tudi za odstranjevanje popotresnih ruševin.
Inovator Ivan Gregorič iz Vogrskega, ki je za svoj večfunkcijski kmetijski stroj prejel že vrsto visokih nagrad, je tem dodal še zlato priznanje ARCE. Stroj je namenjen različnim vrstam kmetijske, delovne, čistilne in vzdrževalne obdelave na kmetijskih in drugih površinah. Glede na veliko zanimanje podjetij za proizvodnjo tega izuma Gregorič upa, da bo stroj mogoče v določenem času dosegljiv tudi na tržišču.
Koprčan Alojz Tomažin prejel glavno nagrado v Osijeku
Istočasno kot sejem ARCA v Zagrebu je v Osijeku bila tudi 6. mednarodna razstava inovacij, prototipov in poslovnih načrtov Bodi vzor, ki se je je udeležil koprski inovator Alojz Tomažin. Na sejmu je predstavil več svojih izumov, ocenjevalno komisijo pa je najbolj navdušila momentna sklopka za motorne kosilnice, za katero je prejel najvišjo nagrado (grand prix) sejma.
NR