Projekt urgentnega centra v Šempetru se spet zatika

Svet
, posodobljeno:

Čeprav imajo v šempetrski bolnišnici že nekaj časa gradbeno dovoljenje za urgentni center, ga ne morejo graditi. Država se je namreč odločila poenotiti centre nujne medicinske pomoči. Naložba stoji, če pa bodo morali spreminjati projekte, se bo vse skupaj spet zavleklo. Lahko tudi podražilo.

Spomladi so maketo urgentnega centra predstavili tudi ministru za zdravje Dorjanu Marušiču (tretji z desne, ob njem Silvan Saksida in Marjan Pintar), ne vedo pa, kdaj ga bo ministrstvo gradilo ter ali in koliko ga bodo morali spreminjati
Spomladi so maketo urgentnega centra predstavili tudi ministru za zdravje Dorjanu Marušiču (tretji z desne, ob njem Silvan Saksida in Marjan Pintar), ne vedo pa, kdaj ga bo ministrstvo gradilo ter ali in koliko ga bodo morali spreminjati

ŠEMPETER> O gradnji prostorov za urgentni center se v bolnišnici pogovarjajo že dolgo. Projekti so nastajali po polžje, morali so jih tudi prilagajati. Ko so končno pridobili gradbeno dovoljenje, se je zdelo, da bo bolnišnica le dobila prepotrebne prostore za nujno medicinsko pomoč, ki bo ločena od “običajnih” ambulant.

Dodatno spodbudo je pomenil dogovor, da bodo tam združili nujno medicinsko pomoč z novogoriškim zdravstvenim domom. Njegov direktor Marjan Pintar in direktor bolnišnice Silvan Saksida sta konec marca ob obisku ministra Dorjana Marušiča podpisala sporazum o ustanovitvi skupne urgentne službe.

Dobili dovoljenje, sedaj pa vse znova?

Prav na predlog ministra pa so projekt upočasnili. “Večji del denarja za gradnjo bo namreč iz evropskih sredstev,” je takrat pojasnil Marušič. Ministrstvo je medtem ustanovilo projektni svet, ki bo poenotil projekte centrov za nujno medicinsko pomoč (CNMP) po vsej državi. V Šempetru so zaskrbljeni. “Denarja je bistveno manj, število centrov pa se je s šest povečalo na enajst,” pravi direktor Saksida. MITJA MARUSSIG

O tem podrobneje pišemo v četrtkovi tiskani izdaji Primorskih novic.