Sarkozy najmanj priljubljen med francoskimi predsedniki
Podpora francoskemu predsedniku Nicolasu Sarkozyju v javnosti je padla na najnižjo stopnjo doslej. Kot je pokazala zadnja javnomnenjska raziskava, ga podpira le še 29 odstotkov vprašanih, poroča ameriška tiskovna agencija AP. Medtem se protesti proti njegovi sporni pokojninski reformi po državi nadaljujejo.
PARIZ> Raziskava, ki jo je danes objavil časnik Journal du Dimanche, je pokazala, da je le 29 odstotkov vprašanih zadovoljnih s Sarkozyjevim delom, kar je tri odstotke manj kot septembra letos in najmanj od leta 2007, ko je prevzel oblast.
Najnižja podpora v zgodovini
Stopnja podpore je tudi ena od najnižjih za katerega koli francoskega predsednika, so zapisali v časniku. V raziskavo je bilo vključenih 1828 ljudi, med 14. in 22. oktobrom pa jo je izvedla agencija za raziskave Ifop.
35 odstotkov črpalk v Parizu brez goriva
V Franciji se medtem nadaljujejo težave s pomanjkanjem goriva zaradi protestov proti pokojninski reformi. Kot danes poroča avstrijska tiskovna agencija APA, so najbolj prizadete bencinske črpalke v pariški regiji in ponekod na zahodu Francije. Na območju Pariza naj bi bilo tako brez goriva kakih 35 odstotkov črpalk, na zahodu Francije pa slaba tretjina.
Francoski minister za energetiko Jean-Louis Borloo je pozval h končanju stavke v rafinerijah nafte. Trenutno sicer še vedno stavkajo delavci enajstih od skupaj 12 rafinerij.
STA