Sobota v znamenju vlomov

Svet
, posodobljeno:

V okolici Cerknice je v soboto neznani storilec iz kombiniranega vozila ukradel denar in vrednostne bone. 42-letnega lastnika iz Srbije je oškodoval za približno 600 evrov. V okolici Staroda je neznanec ukradel osebni avtomobil, znamke Kia pride, rdeče barve, registracije KPL9-864 in 46-letno lastnico oškodoval za približno 100 evrov.

PRIMORSKA> Iz odklenjenega osebnega avtomobila v lasti 39-letnega občana, ki je bil parkiran v neposredni bližini ukradene kie, pa je nekdo ukradel 150 evrov gotovine.

Vlomili v dva lokala

V okolici Postojne so vlomili v gostinska lokala. Iz prvega so ukradli blagajno, prenosni računalnik, dvd predvajalnik, komponente glasbenega stolpa, nekaj pijače in cigaret. 30-letnik je oškodovan za približno 6000 evrov. Iz drugega lokala je nekdo ukradel gotovino, različne žgane pijače in cigarete. Za koliko je bila 55-letna lastnica lokala iz okolice Postojne oškodovana, še ugotavljajo.

Na območju Pivke je neznanec ukradel registrski tablici PO NR-913 in 61-letnega lastnika oškodoval za približno 50 evrov.

Zasegli prepovedano drogo

V Planini so policisti 24-letniku iz Nove Gorice zasegli manjšo količino prepovedane droge konoplje, na Uncu pa 19-letniku z območja Gorenjske tabletko extasyja. Zaradi vožnje pod vplivom alkohola so v Cerknici pridržali voznika traktorja, kateremu je preskus alkoholiziranosti z alkotestom pokazali 0,91 miligramov alkohola v litru izdihanega zraka. NR