Tuš je svoje kinematografe predal Avstrijcem

Svet
, posodobljeno:

Skupina Tuš je z največjim avstrijskim kinooperaterjem Cineplexx sklenila strateško partnerstvo, po katerem je avstrijska družba postala nosilec dejavnosti kinematografov Planet Tuš. Avstrijska družba bo z naložbami nadgradila obstoječo ponudbo Planetov Tuš, so danes sporočili iz Tuša.

Fotografija je simbolična
Fotografija je simboličnaLeo Caharija

CELJE>“Strateško partnerstvo Cineplexxa s kinematografi Planet Tuš odpira nove poti razvoju skupine Tuš. Predajamo kino dejavnost, ki je najuspešnejša in največja v Sloveniji in ki bo z mednarodnim impulzom dobila novo razvojno priložnost ter skozi tesno partnerstvo še oplemenitila ponudbo Planetov Tuš,” je v sporočilu zapisal generalni direktor skupine Tuš Matjaž Zadravec.

Cineplexx je s tem, ko je postal nosilec dejavnosti kinematografov Planet Tuš, prevzel vodilno mesto med kinooperaterji v regiji, pravijo v Tušu.

Cineplexx je hčerinska družba avstrijskega filmskega distributerja, skupine Constantin Film Holding. Svoje kino dvorane imajo tudi na Hrvaškem, v severni Italiji, Makedoniji, Srbiji in Črni gori. V Tušu pravijo, da bodo avstrijski partnerji dosedanjo ponudbo v kinematografih Planet Tuš nadgradili z novimi vsebinami ter nadaljevali digitalizacijo in nadgradnjo 3D-tehnologij.

V Tušu so še zapisali, da so bili vsa leta zelo zadovoljni s stalno rastjo in dobrim ugledom kinematografov v Kranju, Kopru, Celju, Mariboru in Novem mestu, kjer imajo skupno 32 kinodvoran s 7413 sedeži. Lani so milijonto vstopnico prodali mesec dni prej kot leto prej, končna številka gledalcev pa je lani dosegla skoraj 1,3 milijona.

STA