Uspeh slovenskega cvetličarja Kimyja

Svet
, posodobljeno:

Osemnajstletni Kimy Beguš Kutin, sicer aktualni slovenski prvak v floristiki v kategoriji do 25 let, se je dobro odrezal tudi na evropskem tekmovanju mladih cvetličarjev, ki je potekalo v Veliki Britaniji.

Cvetlični aranžma ruskega tekmovala
Cvetlični aranžma ruskega tekmovalaMb Za Floris.Si

TATTON PARK > Kimy se je še posebej izkazal pri “šopku presenečenja”, s katerim je zasedel odlično četrto mesto, čeprav naj bi si po mnenju tehničnega komiteja zaslužil kar prvo mesto, a mu sodniki niso bili naklonjeni. Teme tekmovanja so sicer bile umetnost Tatton parka, prosti šopek, zeliščni nasad, poročni šopek in presenečenje.

Na tekmovanju, ki ga priredijo vsake štiri leta, nanj pa se lahko prijavijo mladi cvetličarji vseh evropskih držav, je zmagal Madžar Atilla Kiss, drugo mesto je zasedel domačin Joe Massie, tretji pa je bil Poljak Tomasz Kuczynski. Tekmovanja so se sicer udeležili ljubitelji cvetja iz Danske, Italije, Madžarske, Belgije, Nemčije, Nizozemske, Norveške, Poljske, Rusije, Slovenije, Španije in Velike Britanije.

RŠA

Poročni šopek, kot si ga je zamislil Kimy
Poročni šopek, kot si ga je zamislil KimyMb Za Floris.Si
Kimy med delom
Kimy med delomMb Za Floris.Si
“Šopek” madžarskega tekmovalca
“Šopek” madžarskega tekmovalcaMb Za Floris.Si