V Moldaviji zasegli dva kilograma urana

Svet
, posodobljeno:

Moldavska policija je v torek zasegla skoraj dva kilograma radioaktivnega materiala. Uran 238, ki bi ga lahko nepridipravi uporabili za izdelavo tako imenovane umazane bombe, so odkrili v zabojniku v neki garaži v prestolnici Kišinjov, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

V Moldaviji zasegli dva kilograma urana

MOSKVA> Tihotapci bi za 1,9 kilograma urana na črnem trgu lahko iztržili 11,4 milijona dolarjev. Policija je v zvezi z odkritjem urana aretirala najmanj tri od sedmih članov tolpe, v kateri so bili tudi bivši policisti. Zasegla je tudi 620 nabojev, granato, pištolo in ponarejene dokumente.

Za zdaj ni znano, od kod izvira uran. V nekdanjih sovjetskih republikah je slabo poskrbljeno za varnost jedrskega materiala, zato mednarodno skupnost skrbi, da material ne bi prišel v roke teroristov, ki bi lahko iz njega izdelali umazano bombo.

STA