V Parizu srečanje koalicije proti teroristom IS
Svet
2. 06. 2015, 9:06
, posodobljeno:
V Parizu bo danes konferenca koalicije proti teroristični skupini Islamska država, na kateri bodo razpravljali predvsem o naslednjih korakih v boju proti džihadistom v Iraku in Siriji. Na povabilo francoskega zunanjega ministra Laurenta Fabiusa naj bi na srečanje prispelo več kot 20 ministrov in organizacij.
V Parizu bodo na konferenci koalicije proti teroristični skupini
Islamska država razpravljali predvsem o naslednjih korakih v
boju proti džihadistom v Iraku in Siriji. Peter Maraž
PARIZ > Na daljavo bo srečanju prisostvoval tudi ameriški državni sekretar John Kerry, ki si je v kolesarski nesreči v francoskih Alpah zlomil nogo.
Poleg naslednjih korakov v boju proti Islamski državi v Siriji in Iraku bodo udeleženci razpravljali o ponovnem zagonu zastalih mirovnih pogovor v Siriji, o potrebi po večji vključenosti iraške vlade, da bi se sprostile sektaške napetosti v državi, ter o problematiki tujih borcev na strani džihadistov na iraških in sirskih bojiščih.
STA
{CURRENT-PAGE} / {ALL-PAGES}
×