Več deset tisoč privržencev opozicije na shodu v Tirani

Svet
, posodobljeno:

Več deset tisoč ljudi se je danes v Tirani zbralo na mirnih demonstracijah albanskih opozicijskih socialdemokratov v spomin na tri žrtve nasilnih spopadov, ki so izbruhnili po protivladnih protestih prejšnji teden. Protesti pod strogim nadzorom policije za zdaj potekajo brez izgredov, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Mnogi udeleženci shoda v Tirani so prinesli cvetje v spomin na tri žrtve nasilnih spopadov, do katerih je prišlo po protivladnih protestih prejšnji teden, nekateri pa so prinesli tudi slike žrtev z napisi, da zahtevajo pravico.
Mnogi udeleženci shoda v Tirani so prinesli cvetje v spomin na tri žrtve nasilnih spopadov, do katerih je prišlo po protivladnih protestih prejšnji teden, nekateri pa so prinesli tudi slike žrtev z napisi, da zahtevajo pravico.Reuters

TIRANA> Demonstracije v središču Tirane vodijo svojci ubitih in voditelji Socialistične stranke. Manifestacija se je začela s tihim pohodom mimo vladnih stavb, kar je ohromilo ves promet v središču albanske prestolnice.

Glavni del demonstracij bo na trgu pred vladno palačo, zbrane pa bo nagovoril tudi vodja socialdemokratov, župan Tirane Edi Rama.

Policisti varujejo vladne stavbe

Tokrat demonstracije spremljajo tudi številni policisti, ki varujejo vse vladne stavbe pred morebitnimi izgredniki. Prejšnji petek je namreč na protestih, ki se jih je udeležilo več tisoč ljudi, prišlo do spopadov med protestniki in policijo, pri čemer je slednja uporabila tudi strelno orožje. Pri tem so bili trije ljudje ubiti, štirje pa huje ranjeni. STA