Weinsteinovi odvetniki sklenili zaslišanje prič

Svet
, posodobljeno:

Odvetniki nekdanjega hollywoodskega filmskega producenta Harveyja Weinsteina so v torek na sojenju zaradi posilstva in spolnega napada sklenili zaslišanje svojih prič. Weinsteina niso zaslišali. V četrtek se bodo začeli sklepni nagovori obrambe in tožilstva.

NEW YORK > Weinsteinov odvetnik Damon Cheronis je najprej namigoval, da ni jasno ali bo obtoženi vseeno pričal, čeprav so mu odvetniki to odsvetovali. Kasneje je sporočil, da se to ne bo zgodilo.

Weinstein vseskozi zavrača obtožbe o nasilju in trdi, da so ženske privolile v spolne odnose.

S sklepnim nagovorom bo v četrtek začela odvetnica Donna Rotuno, zadnjo besedo pa bo imela vodilna tožilka Joan Illuzzi. To pomeni, da je Weinsteinova usoda, preden bo svoje rekla porota, bolj ali manj odvisna od žensk.Sodnik bo poroti svoja priporočila dal prihodnji torek, nato bo porota začela odločati.

Za obsodbo je nujna soglasna odločitev porote. Weinsteinova obramba upa, da ji je uspelo prepričati dovolj porotnikov, da bo sodba oprostilna oziroma vsaj ne bo soglasne obsodbe, v primeru katere 67-letnemu Weinsteinu grozi dosmrtni zapor.

Na sodnem procesu se je izpovedala Jessica Mann, ki trdi, da jo je Weinstein posilil leta 2013, pa tudi Mimi Haleyi, ki trdi, da jo je leta 2006 prisilno oralno spolno zadovoljil. Pričale so še štiri ženske, katerih primeri so zastarali, ki so opisale, da je bil Weinstein tudi do njih spolno nasilen. Med njimi je bila zvezdnica televizijske serije Sopranovi Annabella Sciora.