Začela se je prodaja vstopnic za nogometno EP 2012

Svet
, posodobljeno:

Slabo leto in pol pred začetkom nogometnega evropskega prvenstva 2012, ki ga bosta gostili Poljska in Ukrajina, se je začela spletna prodaja vstopnic. Vsi, ki jih nakup vstopnic zanima, se morajo do 31. marca najprej registrirati na spletnih straneh Evropske nogometne zveze (Uefa).

Za nogometno evropsko prvenstvo 2012 bo na voljo 1,4 milijona vstopnic, ampak četrtina vstopnic je že rezerviranih za športne funkcionarje, sponzorje in druge goste.
Za nogometno evropsko prvenstvo 2012 bo na voljo 1,4 milijona vstopnic, ampak četrtina vstopnic je že rezerviranih za športne funkcionarje, sponzorje in druge goste.Reuters

VARŠAVA, KIJEV> V aprilu bo Uefa nato z žrebom razdelila vstopnice, ki stanejo med 30 in 600 evri. Prvič po dolgem času pa bodo imetniki vstopnic te lahko tudi preprodali, če se bodo tako odločili, je danes v Kijevu potrdil direktor Uefe Rainer Berak, ki je odgovoren za vstopnice.

Na voljo je 1,4 milijona vstopnic

Skupaj bo za 31 tekem, ki jih bodo nogometaši odigrali med 8. junijem in 1. julijem prihodnje leto, na voljo 1,4 milijona vstopnic, a jih je četrtina že rezerviranih za športne funkcionarje, sponzorje in druge goste.

V Kijevu pa so se danes ob obisku delegacije Uefa posebej razveselili tudi številnih pohval na račun napredka pri organizaciji EP, saj so bili v preteklem obdobju pogosto deležni kritik zaradi zaostanka pri gradnji infrastrukture in drugih organizacijskih nalogah. Še vedno pa Uefa ni umaknila grožnje, da bo Ukrajini prvenstvo odvzela, če se ne bo podvizala s pripravami na EP, saj Ukrajinci še vedno niso izpolnili vseh naloženih nalog.

STA