Maturanti, tudi Primorski, zaplesali četvorko
Maturanti so danes, na njihov zadnji šolski dan, v več slovenskih mestih zaplesali četvorko. Točno opoldne so istočasno v korak stopili maturanti iz 43 evropskih mest.
Maturantska četvorka Nova Gorica
Foto: Alenka TratnikSLOVENIJA • Plesna zveza Slovenije je kot koordinator projekta European Quadrille Dance Festival koordinirala ulično četvorko v 18 mestih v Sloveniji ter v 25 mestih na Slovaškem in v Srbiji. V Sloveniji so plesali v Novi Gorici, Ajdovščini, Tolminu, Postojni, Sežani, Ljubljani, Mariboru, Murski Soboti, Novem mestu, Velenju, Lendavi, Ljutomeru, Slovenskih Konjicah, Litiji, Kočevju, Mirni, Šentjerneju in na Ptuju.
Za predvajanje četvorke in radijski prenos v vse kraje je poskrbel Radio Slovenija International, ki se je javljal v živo s prizorišč v Sloveniji. Oglasili so se tudi organizatorji iz Srbije in Slovaške.
Plesna zveza Slovenije je tudi imetnik zadnjih treh Guinnessovih rekordov v sinhronem plesanju četvorke, in sicer v letih 2009, 2010 in 2011. Rekorden dogodek iz leta 2011, na katerem sta bila 33.202 udeleženca, še vedno velja za največje število simultano plesočih v četvorki, so navedli pri Plesni zvezi Slovenije. Leta 2005 so se dogodku priključila tudi druga evropska mesta.