Na Hrvaškem prvo društvo poročenih moških
V vasi Kozarac v Baranji na skrajnjem severovzhodu Hrvaške deluje prvo društvo poročenih moških, ki zagovarja zakonsko življenje. Kot je povedal predsednik društva Jasmin Hadžić, so usmerjeni tudi v humanitarno delo in podpirajo družine v življenjski stiski.
ZAGREB> Društvo poročenih moških za zdaj šteje 34 članov, starih med 23 in 70 let, vsi skupaj pa imajo približno 600 let zakonskega življenja, je poudaril Jasmin Hadžić.
Statut določa, kakšen mora biti poročen moški
Kot je pojasnil, ima društvo zelo strog statut, ki določa, kakšen mora biti poročen moški, da bi ga lahko sprejeli v članstvo. Poleg humanitarnih akcij si prizadevajo za ohranitev družine, ki je po njihovem mnenju “zatočišče vsakega posameznika”.
Posebej so zaskrbljeni, ker je vse več mladih oseb, ki se ne želijo poročiti in živijo v zunajzakonski zvezi, zaradi težkih socialnih razmer pa nimajo niti otrok. V vasi Kozarac sicer živi 700 prebivalcev.
Naj se poročijo!
Društvo je minuli konec tedna organiziralo zabavo, na katero so povabili tudi soproge in prijatelje ter nove člane, ki so se več let izogibali poroki, je še dejal Hadžić.
STA