Najbolj brano: Tragičen božič na primorskih cestah
Najbolj brani članki minulega tedna.
Tragičen božič na primorskih cestah
Pri Doblarju se je v nedeljo zgodila tragična nesreča, v kateri je umrla 18-letna voznica.
Spet izredno stanje pred sodiščem
Pred in v stavbi koprskega sodišča so v četrtek od zgodnjega jutra spet veljali poostreni varnostni ukrepi. Preiskovalna sodnica je zasliševala priče v enem od zadnjih odmevnih primerov, ko so koprski kriminalisti zaradi trgovine s prepovedanimi drogami in drugih kaznivih dejanj ovadili približno 20 osumljenih, osem pa jih je v priporu.
14-letnik zaradi petard ostal brez obeh dlani
V ljubljanskem univerzitetnem kliničnem centru so v ponedeljek popoldne sprejeli 14-letnika, ki se je hudo poškodoval s pirotehničnimi sredstvi. "Deček ima hudo poškodbo obraza, oči, sluha ter tako hude poškodbe rok, da smo jih morali pri zapestjih amputirati," je dejal predstojnik oddelka za plastično kirurgijo in opekline Uroš Ahčan.
Kitajci bi z 20.000 evri zaslužili dva milijona
V zabojniku, ki ga je prevažal slovaški tovornjak in so ga goriški finančni stražniki ustavili v bližini cestninske postaje Lisert, je bilo več kot 160.000 nevarnih kitajskih izdelkov. Namenjeni so bili rimskemu podjetju, ki ne obstaja, zabojnik pa je, kot so ugotovili, prispel v koprsko pristanišče. Za volanom tovornjaka je sedel slovenski voznik.
Zunaj mraz, v učilnicah pa zaradi vročine ne morejo delati
Medtem ko večina ljudi v teh dneh išče sončne žarke, se učenci in učitelji v novi OŠ Danila Lokarja ubadajo z drugačno težavo. Kljub nizkim zunanjim temperaturam, odprtim vratom in oknom ter najnižji nastavitvi na termostatu je termometer v dveh učilnicah prve triade te dni nameril 33 stopinj. Razmere so nevzdržne, opozarjajo tudi starši. Občina je s projektanti in izvajalci inštalacij iskala vzroke težav in rešitve zanje. Januarja bodo na zasteklene stene namestili dvižna senčila.