Prepih v zatišju

Novica, da David Nabergoj ni več na čelu Mlinotesta, je bila včeraj kot vroča žemljica na že tako razgretih ajdovskih ulicah. Pa se je zdelo, da je v največjem živilsko predelovalnem podjetju v Vipavski dolini in v drugem največjem mlinarsko testeninarskem podjetju v državi, ki prav letos obeležuje 150-letnico tradicije mlinarstva, po težkih bitkah za kos kruha v živilsko predelovalni industriji in po burnih lastniških prepihih, ki so lani pripeljali do lastniške konsolidacije, končno nastopilo bolj umirjeno obdobje.

Vanj je Mlinotest pod vodstvom Nabergoja vstopil z novim naložbenim ciklom. Za posodobitve bodo v prihodnjih treh letih, skupaj s posegi v zadnjih dveh letih, namenili 25 milijonov evrov, kar bo po ocenah zdaj že nekdanjega predsednika uprave družbe Mlinotestu prineslo od 60 do 100 milijonov novih prihodkov.

Odhod moža, ki je družbo vodil dobri dve desetletji, po besedah nadzornega sveta ne bo povzročil krize v vodenju podjetja in uresničevanju njegovih strateških razvojnih usmeritev. Novi prvi mož Mlinotesta, Danilo Kobal, je svojo poslovno kariero zgradil prav v tem podjetju. Po prepričanju nadzornikov je dober poznavalec mlinske, pekarske in testeninarske industrije v evropskem in svetovnem merilu. Tako kot Nabergoj naj bi bil odločen, prodoren in neizprosen pogajalec, zato so nadzorniki pri njegovem imenovanju presodili, da bo Mlinotest vodil prav tako uspešno kot predhodnik, ki je bil znan kot odločen in brez dlake na jeziku, ko je bilo treba povedati resnico.

Ali so se kdaj nemara prav zaradi teh lastnosti dveh ključnih mož tričlanske vodilne ekipe za zaprtimi vrati kresala različna mnenja, kot je slišati na ajdovskih ulicah, so le ugibanja.

Za korporacijske cilje je zdaj pomembno, da bo družba tudi z novimi odločevalci uspešno delovala in še naprej dajala kruh približno 400 zaposlenim v matični družbi v Ajdovščini in še 300 delavcem v ostalih družbah skupine Mlinotest.


Preberite še


Najbolj brano