V novi Vojni zvezd tudi Ryan Gosling
Kultura
21. 04. 2025, 21.00
, posodobljeno: 22. 04. 2025, 18.25
Igralec Ryan Gosling bo nastopil kot glavni junak novega filma iz franšize Vojna zvezd z naslovom Star Wars: Starfighter. Gre za samostojno zgodbo v do zdaj še ne raziskanem časovnem obdobju, je režiser Shawn Levy povedal na konvenciji franšize, ki je potekala v Tokiu. Film bo na ogled maja leta 2027, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
Koga bo v novem filmu o Vojni zvezd upodobil Ryan Gosling, še ni
znano. Foto: Profimedia
TOKIO
> Scenarij ima po besedah kanadskega igralca Goslinga odlično zgodbo in izvirne like. V zgodbi je tudi veliko srčnosti in pustolovščin, zato po njegovem mnenju ni bolj primernega režiserja, kot je Shawn Levy. Na predstavitvi so predvajali tudi posnetke igralčevih posteljnin z motivi Vojne zvezd iz otroštva, ob tem pa je dejal, da je o Vojni zvezd morda sanjal že pred ogledom katerega od tovrstnih filmov.
Gosling je bil lani nominiran za oskarja za vlogo Kena v filmu Barbie, nastopil je tudi v muzikalu Dežela La La in romantični drami Beležnica.
8,7
milijarde evrov so zaslužili filmi iz franšize Vojna zvezd
O Skywalkerjih ne duha ne sluha
Prihajajoči film Star Wars: Starfighter po besedah režiserja Levyja ni niti predzgodba niti nadaljevanje, torej ne bo sledil glavni zgodbi Vojne zvezd o družini Skywalker z britansko igralko Daisy Ridley v glavni vlogi.
Levy je nazadnje režiral film Deadpool in Wolverine iz franšize Marvel. Film o superherojih je doslej v svetovnem merilu zaslužil več kot milijardo dolarjev (okoli 879 milijonov evrov) in sodi med najdonosnejše filme preteklega leta.
Vojna zvezd je ameriška znanstvenofantastična fran-šiza, ki jo je ustvaril filmski režiser in producent George Lucas. Sodi med najdonosnejše filmske franšize v zgodovini kinematografije, s filmi so namreč zaslužili več kot 10 milijard dolarjev (8,7 milijarde evrov).
Inovativni od vsega začetka
Ob tem velja spomniti, da je franšiza Vojne zvezd že od začetka zaznamovana z inovacijami - ne le tehničnimi, temveč tudi pripovednimi. George Lucas je pri snovanju prvega filma črpal iz arhetipskih pripovednih struktur, kot jih je opisoval Joseph Campbell v Junaku tisočerih obrazov. Ravno zato so številni liki in njihovi razvojni loki že desetletja predmet akademskih analiz, ne le popkulturnega navdušenja.
Manj znano je, da Harrison Ford ob začetku snemanja ni bil poklicni igralec, temveč tesar, ki je v Lucasovem studiu popravljal vrata. Vlogo Hana Sola je dobil skorajda po naključju, a prav njegova lakonična karizma je eden izmed razlogov, da je lik postal tako priljubljen.
Svojevrstno poglavje pa piše tudi orkestralna glasba Johna Williamsa, ki je s prepoznavnimi leitmotivi - od temne teme Dartha Vaderja do veličastne uvodne fanfare - postala skoraj sinonim za kinematografsko epskost. Te skladbe danes pogosto izvajajo simfonični orkestri po vsem svetu, tudi v dvoranah, kjer sicer zveni Mahler ali Mozart.